Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Specjalna aplikacja pomaga policjantom z Węgorzewa. Każdy może zgłosić zagrożenie

                                                 Fot. Archiwum KPP Węgorzewo

Węgorzewscy policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to interaktywne narzędzie, dzięki któremu każdy może anonimowo przekazać policji informacje o zagrożeniach w najbliższej okolicy.

Jak informuje st. asp. Grażyna Magiera, rzeczniczka prasowa KPP w Węgorzewie,dzięki stronie internetowej lub aplikacji można zaznaczyć zagrożenie występujące w otoczeniu.Mogą to być m.in.publiczne picie alkoholu,niebezpieczne rejony miasta, notoryczne przekraczanie prędkości, oszustwa, bójki , włamania czy zakłócanie ciszy nocnej.

 Informacje o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa można znaleźć na stronie Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. Po otwarciu strony wystarczy kliknąć w baner z logo KZMB.           Jak podkreśla policja,każde zgłoszenie jest weryfikowane i tylko wtedy podejmowane są interwencje.
Jak podają policyjne statystyki Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie od września 2016 roku (momentu uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa) mieszkańcy powiatu zaznaczyli 344 zgłoszeń o zagrożeniach.  Ponad 170 przypadków potwierdziło się. Najwięcej zagrożeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania, picia alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz „piratów drogowych”.
Mieszkańcy mogą złożyć jedno doniesienie dziennie z jednego urządzenia (z jednego numeru IP). Wszystkie zgłoszenia są anonimowe.
Redakcja: B.Gajlewska za KPP w Węgorzewie

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, bezpieczeństwo, Krajowa Mapa Bezpieczeństwa, zagroenia
Policyjne podsumowanie akcji Młodość, Brawura, Prędkość

Prawie 3200 skontrolowanych kierowców, ponad 800 mandatów – to wyniki akcji Młodość Brawura Prędkość, prowadzonej przez warmińsko-mazurską drogówkę. Impulsem do rozpoczęcia akcji był ubiegłotygodniowy tragiczny wypadek,...

Zamknij
RadioOlsztynTV