Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spada liczba zachorowań w powiecie elbląskim. „Wszystko zależy od liczby skierowań na testy”

Fot. Adobe Stock

Nie należy przywiązywać zbyt dużej wagi do dobowych informacji o spadku liczby zachorowań w mieście i powiecie – przestrzega Marek Jarosz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu.

Wszystko zależy od liczby skierowań na wymazy, wykonanych testów oraz wydolności laboratoriów. Mamy momenty względnego spokoju, ale w porównaniu z majem czy czerwcem to prawdziwe trzęsienie ziemi

– powiedział Marek Jarosz.

00:00 / 00:00

Elbląska stacja od poniedziałku wdraża nowy system, który ma ułatwić pracę osób zajmujących się wszystkimi sprawami dotyczącymi epidemii koronawirusa. Ale inne pilne sprawy też są załatwiane, np. jakości wody czy te dotyczące żywności – dodał Powiatowy Inspektor Sanitarny.

00:00 / 00:00

W ciągu minionej doby w Elblągu potwierdzono kolejne 64 osoby z COVID-19. Prawie 2,5 tysiąca elblążan jest na kwarantannie. W województwie, oprócz Elbląga doszło 800 chorych.

Dodajmy, w Szpitalu Miejskim leczonych jest 113 osób zakażonych koronawirusem. To pacjenci z całego regionu.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sanepid, testy, Marek Jarosz, koronawirus
Zachorowania na COVID-19, rządowy plan walki z pandemią i weto dla unijnego budżetu. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Wysoka liczba zachorowań na COVID-19 w województwie warmińsko-mazurskim, rządowy plan działań dotyczących znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa i wstępne weto Polski i Węgier...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV