Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skrzyżowanie w centrum Olsztyna wciąż w budowie. Kiedy zostanie otwarte?

Fot. K. Piasecka

Co najmniej do listopada, a być może nawet do wiosny przyszłego roku zamknięte będzie skrzyżowanie alei Piłsudskiego z ulicą Kościuszki w Olsztynie. To oznacza także dalsze zawieszenie kursowania linii tramwajowej numer 1.

Ratusz przypomina, że przy okazji budowy nowej linii tramwajowej wymieniane są także podziemne sieci energetyczne, ciepłownicze, kanalizacyjne i wodociągowe, także w obrębie skrzyżowania Piłsudskiego i Kościuszki – mówi Marta Bartoszewicz, rzecznik Urzędu Miasta w Olsztynie.

Na szczęście te prace powoli się kończą. Liczymy na to, że wykonawcy uda się udrożnić to skrzyżowanie w listopadzie. Natomiast jeżeli będzie miał on problem z dostępnością niektórych materiałów, wówczas skrzyżowanie pozostanie zamknięte aż do wiosny, gdyż zimą nie można wykonywać części prac.

00:00 / 00:00

Wraz z początkiem roku akademickiego kursowania nie wznowi tramwaj linii numer 3 – dodaje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Aktualnie na trasie linii numer 3 funkcjonuje autobusowa komunikacja zastępcza, która w pełni zaspokaja zapotrzebowanie pasażerów na tej trasie.

00:00 / 00:00

Co myślą o tym mieszkańcy Olsztyna? Zapytał o to reporter Radia Olsztyn Marek Lewiński.

00:00 / 00:00

Tramwaj „trójka” wróci na swoją linię także dopiero po otwarciu skrzyżowania Piłsudskiego i Kościuszki.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, Olsztyn, linia tramwajowa
Tragiczny wypadek pod Olsztynem. Kierowca zmarł w szpitalu

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze serwisowej na odcinku Olsztyn – Wójtowo wzdłuż drogi S16. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Niestety, jeden...

Zamknij
RadioOlsztynTV