Odległe miejsca Polaków w Engelbergu

Japończyk Ryoyu Kobayashi wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła zajął 15. miejsce. Kamil Stoch był 16., a Paweł Wąsek uplasował się na 19. pozycji.

Kobayashi skoczył na odległość 132,5 m i 136,5 m i o 12,2 pkt wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej PŚ Niemca Karla Geigera (135,0/131,5) oraz o 12,5 pkt Norwega Mariusa Lindvika (133,0/138,5). Żyła stracił do zwycięzcy 41,4 pkt, Stoch – 46,7 pkt, a Wąsek – 50,1 pkt.

Do serii finałowej nie awansowali 42. Dawid Kubacki – 110,5 m i 39. Klemens Murańka – 110 m. Obaj skakali w trudnych warunkach, silny wiatr wiał im w plecy. Dostali ponad 20 pkt rekompensaty, ale to nie wystarczyło do wywalczenia awansu do finałowej „30”.