Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Setki osób malowały razem z nami nowy obraz Bitwy pod Grunwaldem

Po raz 21. na Polach Grunwaldzkich odbyła się inscenizacja polsko-krzyżackiej bitwy z 1410 roku z udziałem prawie 1,5 tysiąca rekonstruktorów. Powalczyć można było nie tylko mieczem, ale… także pędzlem razem z Radiem Olsztyn. Dziś zorganizowaliśmy letnią akcję #BądźJakMatejko.

Wspólnie namalowaliśmy nową Bitwę pod Grunwaldem. Dzieło powstało na płótnie o imponujących wymiarach, a do jego stworzenia wykorzystaliśmy hektolitry farby. Szkic przez ostatnich kilka dni powstawał w pracowni artystki Natalii Tejs, która wspierała nasze działanie na Polach Grunwaldzkich. – Mam nadzieję, że na obrazie nie zostanie ani kawałek pustej przestrzeni – dodaje.

00:00 / 00:00

Przyjezdni podkreślali, że nie straszne są im złe warunki. – Na Grunwald zawsze jest dobra pogoda – zapewniali.

00:00 / 00:00

Załoga Radia Olsztyn przywiozła także na Pola Grunwaldzkie mobilną pocztę. Każdy mógł napisać pozdrowienia, wskazać odbiorcę, a my wysyłaliśmy do niego pocztówkę.

00:00 / 00:00

Jak co roku – inscenizację wielkiej bitwy z 1410 roku na Polach Grunwaldu poprzedził uroczysty apel. Uczestniczyli w nim żołnierze Wojska Polskiego i harcerze, którzy zjechali tu na Zlot Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich.

00:00 / 00:00

Piotr Nowakowski z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem podkreślał, że chociaż wynik bitwy jest znany, scenariusz przedstawienia co roku jest inny.

00:00 / 00:00

Przed bitwą rycerze zapewniali, że są gotowi. Zwracali także uwagę, że pogoda w tym roku jest idealna do walki.

00:00 / 00:00

Każdy mógł puścić wodze fantazji i poczuć się jak Jan Matejko. Uczestnicy wspólnego malowania otrzymali specjalny certyfikat.

Posłuchaj relacji Kingi Kantor

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w video, Dni Grunwaldu, #BądźJakMatejko
Czy policjant zostanie ojcem chrzestnym? Zobacz jak funkcjonariusze eskortowali rodzącą kobietę do szpitala

Kolejna nietypowa interwencja policjantów z olsztyńskiej drogówki. Podczas patrolu drogi krajowej numer 53, zatrzymali w Marcinkowie osobowego volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h. Jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV