Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Serowa uczta w olsztyńskim Kortowie. Producenci z całego kraju prezentują swoje wyroby

Fot. Łukasz Węglewski

Dojrzewające, białe i żółte, z różnych rodzajów mleka – sery królują w Olsztynie. Duże firmy i mali lokalni producenci chwalą się swoimi wyrobami podczas 7. Ogólnopolskiego Święta Sera.

Nowym trendem, ale dla wielu też koniecznością, jest spożywanie serów z mleka koziego. Coraz częściej słyszy się o nietolerancji laktozy, o uczuleniach na mleko krowie – mówi Grzegorz Łaski z koziej farmy w Złotnej.

00:00 / 00:00

Polska ma wspaniałą tradycję serowarską, w której także Olsztyn zapisał kilka kart. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim opracowano wiele receptur serów – mówi prof. Małgorzata Darewicz, dziekan Wydziału Nauki o Żywności, współorganizatorka imprezy.

Podczas imprezy wybrani będą Serowy i Twarogowy Król, jest też uliczka młodych seromaniaków, czyli animacje dla dzieci, zabawy, konkursy i gry. 7. Ogólnopolskie Święto Sera potrwa w Kortowie do niedzieli.

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kortowo, ser, producenci, twaróg, Ogólnopolskie Święto Sera, Grzegorz Łaski
W Olsztynie rozpoczęła się Kortowiada. Przed studentami 5 dni zabawy

Zaczęła się biegiem przełajowym, zakończy kinem pod chmurką. Najważniejszymi punktami imprezy będą: tradycyjna parada studentów, bój wydziałów oraz koncerty na Górce Kortowskiej. W Olsztynie ruszyła jubileuszowa,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV