Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Senator PiS Bogusława Orzechowska: włodarze UE próbują działać ponad Polską

Fot. B.Świerkowska-Chromy

„Najgorsze jest to, że włodarze Unii Europejskiej próbują działać ponad Polską” – stwierdziła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn senator PiS Bogusława Orzechowska.

Tak skomentowała ostatnie rozmowy i ustalenia, które zapadły po kontaktach kanclerz Niemiec Angeli Merkel z Łukaszenką i prezydenta Francji Emmanuela Macrona z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Sama nobilitacja Łukaszenki przez Angelę Merkel to jest tragedia. Dlatego, że nikt nie chce z uzurpatorem rozmawiać. Natomiast ona, będąc jedną z najważniejszych osób w  Unii Europejskiej, rozmawia z osobą, która praktycznie nie powinna być uznawana przez nikogo.

Bogusława Orzechowska odniosła się też do wywiadu, jaki BBC przeprowadziła z Łukaszenką. Stwierdziła, że to niepotrzebna nobilitacja i legitymizacja Łukaszenki.

Wywiad jeszcze się nie ukazał. BBC zapowiada, że jego emisja nastąpi niebawem.

W Porannych Pytaniach senator odniosła się też do jednej z wypowiedzi wiceministra zdrowia Waldemara Kraski, który sugerował, że wprowadzanie obostrzeń i szerokie wykorzystanie tzw. paszportu covidowego może przynieść odwrotne do zamierzonych skutki, bo Polacy mają w sobie „gen sprzeciwu”.  – Wciąż jest możliwość przekonywania Polaków – mówiła Bogusława Orzechowska.

Polacy wszyscy – zresztą ze mną włącznie – mają coś takiego, że jak im się coś na siłę każe, to działają wbrew temu. Więc tu jest bardzo ważne dalsze uświadamianie. W tej chwili jest sprawdzanie maseczek w miejscach użyteczności publicznej – w sklepach, kościołach, są w tej chwili kary finansowe.

Tymczasem rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał, że rząd nie planuje zamykania szkół. Przekazał również, że rząd – oprócz liczby zakażeń na sto tysięcy mieszkańców i poziomu zaszczepienia ludzi w danym regionie – bierze pod uwagę dostępność łóżek covidowych. Do końca listopada będzie ich ponad 26 tysięcy. Do 20 grudnia ta liczba wzrośnie do 32 – 33 tysięcy.

Obecnie hospitalizowanych jest blisko 15 500 pacjentów.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania
Nowelizacja ustawy o ochronie granicy państwowej. Posłuchaj Porannych Pytań

Nowelizacja ustawy o ochronie granicy państwowej była tematem Porannych Pytań Radia Olsztyn. Na naszej antenie spotkali się posłowie: Wojciech Kossakowski z Prawa i Sprawiedliwości oraz Marcin...

Zamknij
RadioOlsztynTV