Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samorządy przyjazne rodzinom. Otrzymają specjalny certyfikat


Do końca przyszłego tygodnia gminy mogą przysyłać zgłoszenia do konkursu „Samorząd pro familia 2021”. Resort rodziny i polityki społecznej chce w nim docenić samorządy, które są wyjątkowo zaangażowane w realizację polityki prorodzinnej.

Chodzi o rozwiązania i pomysły władz lokalnych na stworzenie klimatu przyjaznego rodzinom. To właśnie małe, lokalne społeczności najlepiej znają swoje potrzeby. Chodzi o to, żeby młode rodziny zostawały w swoich gminach i żyło im się tam dobrze

– wyjaśnia pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds, rodziny, Edyta Markowicz

00:00 / 00:00

Edyta Markowicz podkreśliła, że rząd wspiera rodziny takimi programami jak Maluch Plus, Senior Plus, Aktywni Plus i Kartą Dużej Rodziny. Takie działania mają zachęcić samorządy do promowania dobrych praktyk.

Zgłoszenia do konkursu „Samorząd pro familia 2021” można przesyłać do 16 kwietnia. Jest to konkurs prestiżowy, nie wiąże się z nagrodami pieniężnymi. Gminy, które przedstawią najciekawsze rozwiązania polityki prorodzinnej, otrzymają specjalne certyfikaty. Szczegóły są na stronie internetowej resortu rodziny i polityki społecznej.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w certyfikat
Psychologia na UWM z europejskim certyfikatem

Psychologia na Wydziale Nauk Społecznych UWM otrzymała prestiżowy certyfikat Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Psychologicznych EFPA - EuroPsy. Certyfikat poświadcza, że zaprezentowany program kształcenia spełnia wysokie europejskie standardy....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV