Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd wyznaczył datę rozpoczęcia procesu burmistrza Biskupca

Fot. P.Getka

Proces burmistrza Biskupca i szefa tamtejszych wodociągów rozpocznie się 27 października. Taką datę wyznaczył Sąd Okręgowy w Olsztynie.

Prokuratura Okręgowa oskarża Kamila K. i Marka Ś. o wyrządzenie w biskupieckiej spółce wodociągowej szkody w wielkich rozmiarach.  Chodzi o to, że podczas sprzedaży gruntów za pośrednictwem miejskich wodociągów pod budowę fabryki Egger, nie uwzględnili w cenie ziemi części podatku VAT i innych kosztów – wyjaśnia sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

W ocenie oskarżyciela Kamil K. i Marek Ś. pomimo obowiązywania od 2016 roku nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Biskupiec, podnoszącego wartość objętego nim terenu, nie dokonali ponownego oszacowania wartości części działek wniesionych do spółki wodociągowej aportem przez Gminę Biskupiec, jak również w cenie sprzedaży inwestorowi tych nieruchomości nie uwzględnili części podatku VAT oraz szeregu innych kosztów

– powiedział sędzia Dąbrowski-Żegalski.

W rezultacie oskarżeni mieli wyrządzić spółce wodociągowej szkodę majątkową w kwocie prawie 8 milionów złotych. Obaj oskarżeni podczas śledztwa nie przyznali się do zarzucanego im czynu i odmówili składania wyjaśnień. Grozi im do 10 lat więzienia.

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces, Egger
Sąd uchylił wyrok w sprawie Jacka W. oskarżonego o udział w porwaniu i zabójstwo

Sąd Apelacyjny w Białymstoku uchylił wyrok, jaki zapadł w ponownym procesie Jacka W. oskarżonego o udział w porwaniu i zabójstwo. Sprawę ponownie rozpatrzy Sąd Okręgowy w...

Zamknij
RadioOlsztynTV