Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd w Biskupcu nie zgodził się na ślub niepełnosprawnej intelektualnie pary

Sąd Rejonowy w Biskupcu oddalił wnioski niepełnosprawnej intelektualnie pary, Jolanty S. i Piotra M. o zezwolenie na zawarcie związku małżeńskiego.

W ocenie sądu dwie opinie psychiatryczno-psychologiczne jednoznacznie wskazują, że są wątpliwości, co do zdolności spełniania przez wnioskodawców funkcji małżeńskich i rodzicielskich.

Obniżona sprawność umysłowa oraz zaburzenia ruchowe Jolanty S. powodują, że potrzebuje ona pomocy i wsparcia w swoim funkcjonowaniu. Narzeczony jest dla niej wsparciem w miarę własnych możliwości, ale także posiada ograniczenia związane z chorobą somatyczną i niepełnosprawnością intelektualną. Zatem brak pewności, czy wsparcie partnera byłoby wystarczające i dałoby gwarancję bezpieczeństwa dla przyszłego potomstwa. Tym bardziej, że z zeznań świadków wynika, że Piotr M. ma pretensje do narzeczonej, że jest obciążany pracami domowymi w zbyt dużym stopniu.

Postanowienie w tej sprawie nie jest prawomocne.

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Biskupiec, niepełnosprawni, niepełnosprawność, ślub
Pożyczył koledze laptopa, a ten… chciał wyłudzić kredyty. Jest akt oskarżenia przeciwko 27-latkowi

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 27-latkowi, który wykorzystując dane osobowe  kolegi próbował wyłudzić kredyty o łącznej wartości blisko 18 tysięcy złotych. W czerwcu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV