Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok ws. kierowcy, który nieumyślnie spowodował wypadek w centrum Elbląga

Fot. A. Pastuszka

Przed Sądem Okręgowym w Elblągu zakończył się proces odwoławczy w sprawie Marcina H.

W pierwszej instancji mężczyzna został uznany za winnego nieumyślnego spowodowania wypadku w centrum Elbląga, w którym karetka zderzyła się z osobową hondą. Do zdarzenia doszło w lipcu 2015 roku. Na miejscu zginęła jedna osoba.

Zdaniem sądu odwoławczego, materiał zgromadzony przez sad pierwszej instancji jak i podczas rozprawy odwoławczej dawał podstawę do stwierdzenia, iż rozstrzygniecie Sądu Rejonowego w Elblągu było trafne. Od wyroku nie przysługują zwykłe środki odwoławcze. Oskarżony może złożyć wniosek do sądu najwyższego o kasację wyroku.

Warto zaznaczyć, że sprawa toczyła się dwutorowo. Osobno odbywał się proces kierowcy karetki. Paweł G. usłyszał wyrok w czerwcu 2017 roku. Został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata i obowiązek zadośćuczynienia w kwocie po 10 tysięcy złotych dla pięciu pokrzywdzonych osób.

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, sąd, wypadek, Elbląg, karetka, wyrok, apelacja, Marcin H.
Tymczasowo aresztowano 24-latka, który groził prezydentowi Olsztyna. Mężczyzna odpowie też za posiadanie narkotyków

Sąd Rejonowy w Olsztynie aresztował tymczasowo Sergiusza P., który w internecie nawoływał do zabójstwa prezydenta Olsztyna. 24-latek groził Piotrowi Grzymowiczowi w internecie. Jak podkreśla rzecznik olsztyńskiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV