Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są lekiem na koronawirusa. „Nabywcy z całej Polski interesują się działkami rekreacyjnymi na Warmii i Mazurach”

Fot. Adobe Stock

Ogródki działkowe idą jak przysłowiowe ciepłe bułeczki – przyznają prezesi Rodzinnych Ogródków Działkowych na Warmii i Mazurach.

Z powodu pandemii koronawirusa pojawił się boom na ogródki oraz działki rekreacyjne. Prezes warmińsko-mazurskiego okręgu Polskiego Związku Działkowców potwierdza, że działki w ROD znikają błyskawiczne. Jan Miszkiel dodaje, że na Wójtowej Roli koło Olsztyna w ciągu kilku dni z 30 działek, które były wystawione na sprzedaż, została jedna.

Wiele wskazuje na to, że to jedyna branża na rynku nieruchomości, która dobrze sobie radzi w warunkach izolacji społecznej. Działkami rekreacyjnymi na Warmii i Mazurach zainteresowani są potencjalni nabywcy z całej Polski – przyznaje analityk rynku nieruchomości w Olsztynie Marek Szczepkowski.

Osoby poszukujące atrakcyjnych lokalizacji przyznają, że chcą w ten sposób zabezpieczyć się przed ewentualną kolejną pandemią i mieć własną bazę wypadową na łono przyrody.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w działka, rekreacja, działki, kupno
Przez pandemię poszukujemy przestrzeni

Podczas pandemii rośnie zainteresowanie zakupem większych mieszkań i domów, a zainteresowanie działkami rekreacyjnymi jest trzy razy większe niż rok temu - wynika z analizy HRE Investments....

Zamknij
RadioOlsztynTV