Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszył proces kierowcy, który zderzył się z karetką

Fot. Krzysztof Wojciewski/ms.gov.pl

W sądzie okręgowym w Elblągu ruszył proces kierowcy, którego samochód, w lipcu zeszłego roku, zderzył się z karetką.

20-letni Marcin H. jest oskarżony o nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W zderzeniu zginął jadący z nim 37-letni mężczyzna, a kobieta, która także była w aucie, została ciężko ranna. Kierowcy grozi mu do 8 lat więzienia.

Prokurator Grażyna Jewusiak podkreśla, że wnioski dotyczące kary mogą być jeszcze zmieniane.

00:00 / 00:00

Podczas rozprawy przesłuchani zostali świadkowie, między innymi lekarz i ratownicy, którzy jechali wówczas ambulansem. Marcin H. nie przyznaje się do winy. Proces toczy się dwutorowo. W tej samej sprawie oskarżony jest także kierowca karetki. Podczas procesu sąd bada, który z kierowców naruszył zasady ostrożności.

Do wypadku doszło w lipcu 2015 roku na skrzyżowaniu ulic 12 Lutego, Grota Roweckiego i Armii Krajowej w Elblągu. Jadąca na sygnale karetka wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzyła się z jadącym samochodem osobowym. Obaj kierowcy nie przyznają się do winy.

Kolejna rozprawa odbędzie się 20 września.

 

(apuz/kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wypadek, Elbląg, karetka, kierowca, proces
Spłonęła hala przy ul. Grunwaldzkiej

Pożar hali dawnego Zamechu przy alei Grunwaldzkiej w Elblągu - ugaszony. Z ogniem, który zajął dach opuszczonego budynku walczyło około 40 strażaków. Jak ustaliło Polskie Radio...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV