Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczął się pilotaż e-skierowania. Minister zdrowia: To bezpieczeństwo i wygoda pacjenta

Fot. fotolia.pl

Na początku będzie dotyczył medycyny sportowej, a następnie niektórych badań w placówkach, które mają umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Potem zostanie rozszerzony na wszystkie rodzaje skierowań, które będzie można zrealizować w około 200 placówkach. Pilotaż potrwa do połowy tego roku.

Korzyści, jakie daje e-skierowanie, to wyeliminowanie sytuacji, gdy pacjent zapisuje się w kilku kolejkach i blokuje miejsce innym pacjentom. Ponadto elektroniczne skierowanie to bezpieczeństwo i wygoda pacjenta – podkreślił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

00:00 / 00:00

Po wystawieniu e-skierowania przez pracownika medycznego, pacjent otrzyma dane dostępowe: czterocyfrowy numer PIN lub kod kreskowy, które poda w wybranej przez siebie placówce leczniczej. Po zweryfikowaniu tych danych pacjent może być zapisany na wizytę lub badanie.

Skierowania w postaci papierowej mogą być wystawiane jeszcze do 31 grudnia 2020 roku.

 

Źródło: IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ministerstwo zdrowia, Łukasz Szumowski
Ministerstwo Zdrowia refunduje lek na rzadką chorobę genetyczną

Objęty refundacją lek na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) może nawet wyleczyć tę chorobę, jeśli tylko zostanie podany choremu odpowiednio wcześnie – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV