Różnorodność w ogrodzie. Dlaczego jest taka ważna?
Trawnik, tuje i betonowe alejki – tak często projektowane są ogrody. Tymczasem ogród powinien być różnorodny, co zapewnia pożywienie owadom, a nam – dobre plony.
Warto to wziąć pod uwagę planując wiosenne nasadzenia, przekonuje dr. inż Beata Płoszaj-Witkowska z Katedry Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Musimy pamiętać o owadach zapylających. Jeśli nie będzie tych pożytecznych owadów, to nie będziemy mieli co jeść (…)
Jakie zatem rośliny warto mieć w ogrodzie?
Kocimiętka, jeżówka purpurowa, mikołajek. Jeżeli ktoś lubi zmiany w swoim ogrodzie, to może posadzić rośliny jednoroczne (…).
Planując ogród warto sadzić takie gatunki, które wegetują od wczesnej wiosny do późnej jesieni.
Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska























![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







