Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rośnie liczba zachorowań na COVID-19 i grypę. Szpitale wprowadzają ograniczenia i zakazy odwiedzin

Coraz więcej szpitali w woj. warmińsko-mazurskim wprowadza ograniczenia lub całkowite zakazy odwiedzin pacjentów. Ma to związek z rosnącą liczbą przypadków zachorowań na COVID-19 i grypę.

Od wtorku zakaz odwiedzin pacjentów wprowadził szpital wojewódzki w Elblągu. „W przypadkach wyjątkowych dopuszcza się odwiedziny u pacjenta maksymalnie jednej osoby (bez objawów infekcyjnych, bez objawów zakażenia COVID-19) – wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym oddziału. Na oddziale niemowlęcym i oddziale pediatrycznym z pododdziałem neurologiczno-rehabilitacyjnym w przypadku, gdy dziecko przebywa w szpitalu samo, dopuszcza się odwiedziny maksymalnie jednej osoby (bez objawów infekcyjnych, bez objawów zakażenia COVID-19). W przypadku porodów rodzinnych przy porodzie może uczestniczyć jedna osoba towarzysząca (bez objawów infekcyjnych, bez objawów zakażenia COVID-19) z zachowaniem reżimu sanitarnego i wewnętrznych procedur” – poinformował szpital w Elblągu.

Zakaz odwiedzin chorych obowiązuje już m.in. w szpitalu Pro Medica w Ełku i w szpitalu dziecięcym w Olsztynie.

– U nas może przebywać w szpitalu tylko opiekun chorego dziecka – poinformował rzecznik szpitala Grzegorz Adamowicz i powiedział, że od ponad dwóch tygodni szpital notuje rekordowo dużo małych pacjentów wymagających hospitalizacji nie tylko z powodu koronawirusa, ale i zakażeń górnych dróg oddechowych.

Olsztyńska poliklinika, największy w regionie szpital leczący pacjentów onkologicznych, zakaz odwiedzin pacjentów uzasadniła nie tylko rosnącą liczbą zakażeń SARS-CoV-2, ale także wysoką liczbą zachorowań na grypę.

W szpitalu wojewódzkim w Olsztynie chorych mogą odwiedzać tylko osoby zaszczepione lub mogące wykazać, że aktualnie nie są zakażone. Na raz w sali chorych może przebywać dwóch odwiedzających. – Apelujemy, by przychodziły w odwiedziny tylko osoby zdrowe i by maksymalnie skracać czas odwiedzin – podał rzecznik szpitala Przemysław Prais.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

Coraz więcej oddziałów będzie przyjmować zakażonych koronawirusem

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, odwiedziny
Kłopoty szpitala w Gołdapi. Czy zamykane będą deficytowe oddziały?

Prawie milion złotych strat odnotowała spółka Goldmedica, która zarządza szpitalem powiatowym w Gołdapi. W związku z trudną sytuacją finansową placówki, starosta gołdapski Marzanna Wardziejewska zwróciła się...

Zamknij
RadioOlsztynTV