Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rośnie liczba pacjentów z koronawirusem w regionie. Wznawia pracę oddział covidowy w Ełku

Fot. Ł. Węglewski

Ełczanie zakażeni koronawirusem już nie będą musieli korzystać z innych szpitali. W szpitalu wojskowym od jutra (6.11) rusza oddział covidowy.

W Ełku jest coraz więcej zakażeń i pacjentów wymagających hospitalizacji. Dlatego w szpitalu wojskowym ponownie rusza tymczasowy oddział zakaźny. Jego prace zawieszono kilka miesięcy temu. Oddział covidowy powstaje na bazie oddziału neurologicznego i wewnętrznego. Będzie dysponował 50 łóżkami. 6 z nich to łóżka wyposażone w respiratory. Cały czas w szpitalu wojskowym na szpitalnym oddziale ratunkowym są trzy łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2.

Oddział covidowy funkcjonował również w szpitalu miejskim, ale na razie nie ma potrzeby, by wznawiać jego działalność.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Na oddziale covidowym w szpitalu miejskim w Elblągu przebywa teraz 25 chorych na oddziale zakaźnym i dwóch na intensywnej terapii. Ponad połowa pacjentów to mieszkańcy Elbląga. W mieście i powiecie elbląskim rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Jest to widoczne także w szpitalu wojewódzkim, który zajmuje się leczeniem osób z innymi schorzeniami niż COVID-19. Jest coraz mniej miejsc, także dlatego, że inne placówki są znowu przeznaczane dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

Robi się trudno, ciasno, bo przez przekształcanie szpitali jest mniej miejsc dla pacjentów niecovidowych. Wczoraj mieliśmy gehennę, bo był tak duży napór pacjentów szukających pomocy

– wyjaśniała Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

00:00 / 00:00

Od dziś decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego w szpitalu powiatowym w Braniewie jest czynnych 40 łóżek dla chorych na COVID-19. Od poniedziałku będzie ich więcej także w szpitalu miejskim w Elblągu.

Autor: M. Zbrożek/M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w chorzy, pacjenci, szpital wojskowy, koronawirus, zakażenia
Rekord goni rekord. „Widać, że czwarta fala pandemii się rozpędza”

Minionej doby zanotowano 15 904 nowe zakażenia koronawirusem - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Z powodu Covid-19 zmarło 39 osób, z powodu współistnienia Covid-19 z innymi...

Zamknij
RadioOlsztynTV