Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rolnicy mogą już wnioskować o dopłaty bezpośrednie

Fot. fotolia

Ruszyło przyjmowanie wniosków o płatności za ten rok. To drugi rok, w którym wnioski można składać tylko elektronicznie, za pośrednictwem aplikacji e-Wniosek Plus.

Ta droga ma same zalety – mówi zastępca dyrektora oddziału terenowego ARiMR w Olsztynie dr Marcin Kazimierczuk i dodaje, że wzorem lat ubiegłych także w tym roku rolnicy mogą liczyć na zaliczki. Na Warmii i Mazurach 43 tysiące rolników to uprawnieni do korzystania z dopłat beneficjenci.

Wczoraj biura powiatowe ARiMR zakończyły natomiast przyjmowanie papierowych oświadczeń od rolników, w których wnioskach nie było zmian w porównaniu z rokiem minionym. Rolnicy z Warmii i Mazur złożyli ponad 2,5 tysiąca takich oświadczeń.
Autor: M.Kwiatkowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wieś, rolnictwo, ARiMR, wnioski
„Trzeba jeszcze poczekać na zielone światło z Unii Europejskiej”. Jest szansa dla rolników zagrożonych niewypłacalnością

Od lutego obowiązuje ustawa o restrukturyzacji zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne. Na mocy ustawy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą mogły...

Zamknij
RadioOlsztynTV