Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rodzice

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

„Rodzice” to nowy angielski serial telewizyjny, brawurowo wymyślony, napisany, zrealizowany przez angielskiego aktora Martina Freemana (Hobbit, Doktor Watson w serialowym Sherlocku).

Serial jest świetny, dowcipny, ma znakomite tempo, fajnych bohaterów, jest dosyć wulgarny, zdecydowanie nie dla młodych i delikatnych widzów. Akcja serialu rozgrywa się w dzisiejszym Londynie, para w młodszym średnim wieku, boryka się z życiem, pracą i dwójką małych dzieci – świetne role oraz z własnymi rodzicami. Jest to klasyczna komedia sytuacyjna, ale proszę Państwa, poważne sprawy, poważne problemy pojawiają się w serialu: choroba, śmierć, rozwód, starość. Tak jak w prawdziwym życiu.

Brytole potrafią śmiać się ze wszystkich nacji, są w tym znakomici, ale satyra najlepiej im wychodzi, gdy śmieją się z samych siebie. Jak każde społeczeństwo mają swoje wady i zalety, a wady są szczególnie widoczne, więc stanowią istotny element każdej komedii. Anglicy są kłótliwi, lubią sobie pokrzyczeć na siebie, lubią zakląć, popić, wdać się w szarpaninę w pubie, chyba nie lubią nowych imigrantów, dlatego doszło do Brexitu, nie wszyscy załapali się na zmiany cywilizacyjne i obyczajowe, więc żyją jakby w innym świecie, innej Anglii, bez komputerowo – komórkowego anturażu.

Serial opowiada o tym jak trudno sprostać wyzwaniom współczesnego świata i jak niezwykłym i wspaniałym wyzwaniem jest rodzicielstwo i jak zmieniła i ciągle się zmienia rola rodzica, matki, ojca, babci, dziadka i co to znaczy być dzieckiem np. starych rodziców. To serial o współczesnej rodzinie o uniwersalnych problemach pod każdą szerokością geograficzną, bo każdy z nas zastanawia się czy spełnił się jako, matka, ojciec czy będąc dziećmi nie zawiedliśmy swoich rodziców, słabymi wynikami w szkole, bo przecież w szkole bywało różnie. I tak to bywa w życiu. Fajny serial, oglądałem z prawdziwą przyjemnością i czekam na kontynuację a jest już zapowiedziana.

Jak zwykle kończę nasze spotkanie dwoma słowami o książkach. Aktualnie czytam nową powieść amerykańskiego pisarza Johna Grishama zatytułowaną „Dzień Rozrachunku”, świetna książka, zaczyna się od zabójstwa, wiadomo kto zabił ale dlaczego ? Nic więcej nie powiem.
Wszystkim Mamom wszystkiego dobrego.

Kinoman

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zderzenie dwóch aut na ul. Krasickiego. Jedno z nich dachowało

Do groźnie wyglądającego zderzenia samochodów doszło przed godz. 10.00 na ulicy Krasickiego w Olsztynie w pobliżu skrzyżowania z ulicą Barcza. Na miejscu wciąż pracują służby. Jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV