Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rodzice, którzy chcą nadal otrzymywać świadczenie „500 plus” powinni ponownie złożyć wniosek

 

W październiku rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy, dlatego, aby nadal otrzymywać świadczenie 500 plus, należy ponownie złożyć wniosek. Złożenie go w sierpniu gwarantuje, że nie będzie przerwy w wypłacie świadczenia.

Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej przypomina, że złożenie wniosku we wrześniu oznacza, że świadczenie będzie wypłacone do końca listopada z wyrównaniem za październik. Natomiast złożenie wniosku w październiku oznacza wypłatę do końca grudnia z wyrównaniem za październik i listopad. Jeżeli wniosek zostanie złożony później niż w październiku, to świadczenie będzie wypłacone od miesiąca złożenia bez wyrównania za wcześniejsze miesiące.

Każde świadczenie jest świadczeniem składanym na wniosek, a więc nie dostaniemy ani wyprawki szkolnej (program „Dobry start”), ani świadczenia „+500 plus+”, jeżeli nie złożymy wniosku. Wydane decyzje mają ciągłość przez rok kalendarzowy i zbliża się nowy okres zasiłkowy, który rozpocznie się od 1 października. Czyli wszyscy, którzy do tej pory brali, otrzymają świadczenie w sierpniu i we wrześniu, a jeżeli chcą otrzymać nowe świadczenie październikowe, muszą złożyć wniosek

– mówiła Rafalska.

Przypominamy, że wniosek o „500 plus” można składać drogą elektroniczną od 1 lipca, a od 1 sierpnia będzie można to zrobić tradycyjną drogą.

Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w 500+, 500 plus, Elżbieta Rafalska
Minister Rafalska: Prowadzimy politykę, która wspiera zadania własne samorządu

Warto rozmawiać, szczególnie kiedy trwa spór. Mamy różne poglądy i sposoby na rozwiązanie sytuacji, ale to nie znaczy, że możemy dojść do porozumienia. Mówiła Elżbieta Rafalska...

Zamknij
RadioOlsztynTV