Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Restauracje przystępują do akcji „Posiłek dla lekarza”

W walce z koronawirusem wszystkie ręce na pokład – apelują epidemiolodzy, lekarze i politycy. Najlepsza pomoc, to pozostanie w domach, ale niektórzy idą o krok dalej.

Coraz więcej osób próbuje zaopatrywać szpitale w niezbędny sprzęt, jak maseczki, gogle i kombinezony. Pojawiają się również propozycje szycia jednorazowych ubrań medycznych.

Do akcji włączyły się również restauracje w całym kraju pod szyldem Posiłek dla Lekarza. W akcji bierze również udział Ina Walasek, która w Olsztynie prowadzi pizzerię wraz z mężem Alexem Capriatim. Oni jednak dodali coś od siebie i wymyślili dodatkową pomoc.

Jesteśmy w ciągłym kontakcie z SOR-em, pogotowiem i innymi oddziałami ratunkowymi. W momencie, kiedy mają możliwość, albo krótką przerwie na posiłek dzwonią i informują nas ile osób jest w danej ekipie i my dostarczamy im te posiłki. Oni dbają o nas nie mają czasu zadbać o siebie, dlatego jesteśmy my.

Ina Walasek dodaje, że pomoc byłaby niemożliwa, gdyby nie klienci:

Każdy może poprosić o doliczenie do rachunku 5 złotych. Jeden posiłek kosztuje 5 złotych. Mamy środki na 50 pierwszych posiłków. Czekamy na pomoc w kolejnych dniach. Wiemy, że to dopiero początek i nadejdą bardzo trudne dni dla większej ilości personelu medycznego.

Ogólnopolska lista restauracji, które biorą udział w projekcie Posiłek dla lekarza jest na stronie www.posilekdlalekarza.pl. W samym Olsztynie oznaczonych jest już 8 lokali.

Autor: M.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w jedzenie, lokale, wsparcie, posiłki, restauracje
Fundują posiłki, szyją maseczki i zaopatrują placówki w kosmetyki. Kolejne grupy angażują się w walkę z koronawirusem

Zagrożenie koronawirusem jednoczy. W całym regionie pojawiają się grupy wsparcia. Niektórzy restauratorzy fundują posiłki ratownikom medycznym i szpitalom, inni - próbują zaopatrywać szpitale w niezbędny sprzęt,...

Zamknij
RadioOlsztynTV