Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Resort zdrowia: prawie 100 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Badania potwierdziły 96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 13 osób – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

W Warmińsko-Mazurskiem mamy 3 przypadki – po jednym w Olsztynie i powiatach olsztyńskim i giżyckim. Wśród ofiar koronawirusa nie ma dziś mieszkańców regionu.

Nowe przypadki dotyczą osób z województw: dolnośląskiego (12), śląskiego (11), łódzkiego (10), wielkopolskiego (10), lubelskiego (9), mazowieckiego (8), zachodniopomorskiego (8), pomorskiego (7), podlaskiego (5), małopolskiego (4), warmińsko-mazurskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), podkarpackiego (2), lubuskiego (0), opolskiego (0), świętokrzyskiego (0).

Resort poinformował jednocześnie, że pięć zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Ministerstwo Zdrowia podało, że z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 6 zakażonych.

Łącznie od marca 2020 roku, gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 880 959 przypadków. Zmarło 75 173 osób z COVID-19.

Autor: K. Torchała (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w raport, ministerstwo zdrowia
Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia. W kraju zachorowały 44 osoby

Badania potwierdziły 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. W Warmińsko-Mazurskiem po jednym przypadku odnotowano...

Zamknij
RadioOlsztynTV