Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Reprezentant Niemiec nowym nabytkiem Indykpolu AZS-u Olsztyn

Fot. M. Sadowska-Bartoszewicz

Przyjmujący reprezentacji Niemiec Ruben Schott będzie w najbliższym sezonie ekstraklasy siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn – poinformował w czwartek klub.

Według 25-letniego siatkarza olsztyński klub przedstawił mu dobrą ofertę, więc podjęcie decyzji nie było zbyt trudne. Schott liczy, że będzie to kolejny krok w rozwoju jego kariery.

Zespół ma bardzo dobrego trenera, jakim jest Daniel Castellani i wiem, że mogę się od niego wiele nauczyć. Nasz zespół jest dobrze zbudowany i mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie osiągniemy dobry wynik

– zaznaczył Niemiec.

Schott to podstawowy przyjmujący swojej reprezentacji, z którą w 2017 roku wywalczył tytuł wicemistrza Europy. Jest dobrze znany kibicom w Polsce, gdyż przez ostatnie dwa sezony był zawodnikiem Trefla Gdańsk, w którego barwach rozegrał 51 spotkań i zdobył 503 punkty – 418 w ataku, 47 w polu serwisowym i 38 blokiem.

Przed nim do ekipy z Olsztyna dołączyli Kamil Droszyński, Przemysław Stępień, Jędrzej Gruszczyński, Damian Schulz, Ukrainiec Dmytro Teriomienko, Dawid Woch i Kubańczyk Javier Octavio Concepcion Rojas.

Jak poinformował klub, z zespołu odeszli natomiast: Paweł Woicki, Jan Hadrava, Mateusz Mika, Paweł Pietraszko, Michał Żurek i Seyed Mohammad Mousavi.

 

Autor: Marcin Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn
Znamy terminarz Indykpolu AZS Olsztyn. Sprawdź kiedy z kim zagrają

12 września z Czarnymi w Radomiu, tydzień później u siebie ze Ślepskiem Malow Suwałki, a 26 września - także u siebie z Aluronem Virtu CMC Zawiercie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV