Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Remonty dróg w Kętrzynie. Kolejna ulica oddana do użytku

Kętrzyn. Fot. Adobe Stock

Kolejny odcinek ulicy Rynkowej w Kętrzynie oficjalnie oddany do użytku. Obecnie trwają budowy lub przygotowania do remontów w wielu miejscach Kętrzyna.

Niebawem koniec prac na ulicy Chopina, za chwilę start budowy Brzozowej, a potem przetargi na Ogrodową i Górną. Całkowita wartość tych inwestycji to 25 mln złotych. Remont ulicy Rynkowej to kontynuacja działań sprzed roku. Tegoroczna wartość prac to 230 tysięcy złotych. Władze miasta pozyskały ponad 14 milionów na przebudowę ulicy Ogrodowej i budowę ulicy Górnej. To rekordowe 80% dofinansowanie pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. Całkowita wartość tych inwestycji to 23,6 mln złotych.

Obecnie w mieście trwa budowa ulicy Chopina i rusza procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy ulicy Brzozowej. W kolejnych miesiącach prace drogowe rozpoczną się na Szpitalnej, Kajki i Asnyka.

Łączna wartość wszystkich realizowanych inwestycji drogowych to 34 mln złotych.

 

Autor: L. Tekielski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, Kętrzyn, remont
Trzy firmy chcą przebudować Plac Grunwaldu w Braniewie. To jedna z ważniejszych inwestycji w mieście

Inwestycja jest dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Projekt zakłada kompleksową naprawę nawierzchni jezdni i chodników na Placu Grunwaldu. Naprawiona zostanie ulica Spacerowa przy Szkole Podstawowej nr...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV