Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Remonty dróg i budowa wodociągów priorytetem popegeerowskich gmin. Kolejne samorządy liczą na wsparcie

Ponad 260 wniosków o dofinansowanie z programu wsparcia gmin popegeerowskich złożyły samorządy z Warmii i Mazur. Na finansowe wsparcie liczą gminy z powiatu elbląskiego i braniewskiego.

Gmina Milejewo ubiega się o wkład własny do remontu drogi powiatowej z Kamiennika do Pomorskiej Wsi. Do wyremontowania został 2-kilometrowy odcinek. Jak mówi wójt Milejewa Krzysztof Szumała droga ta jest jedną z ważniejszych w gminie.

00:00 / 00:00

Natomiast gmina Pieniężno złożyła trzy wnioski. Jeden z nich dotyczy budowy nowych wodociągów. Chodzi o to, by popegeerowskie miejscowości miały wodę z Pieniężna, a nie jak do tej pory z ujęcia w Piotrowcy, w którym woda okresowo nie nadaje się do spożycia – informuje przewodniczący Rady Miejskiej w Pieniężnie Krzysztof Kisiel.

00:00 / 00:00

Poza tym władze Pieniężna chcą wyremontować drogę w pobliżu klasztoru Werbistów oraz w miejscowości Białczyn. To największe osiedle popegeerowskie na terenie gminy Pieniężno.

 

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w pieniądze, gmina, gminy, PGR, dofinansowanie, powiat elbląski, powiat braniewski, wsparcie, popegeerowskie gminy
Wsparcie przedsiębiorców z tarczy antykryzysowej 7.0. Ile otrzymały firmy z regionu?

Prawie 584 miliony złotych wypłacił z tarczy antykryzysowej 7.0, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w województwie warmińsko-mazurskim. Z tytułu świadczenia postojowego wypłacono 166 milionów złotych. Wysokość zwolnienia przedsiębiorców...

Zamknij
RadioOlsztynTV