Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rehabilitacja po COVID-19 i rozwój otyłości w czasie pandemii

Fot. Adobe Stock

Rehabilitacja po przebytym koronawirusie i rozwój otyłości w czasie pandemii. Posłuchaj audycji Na Zdrowie.

Problemy z płucami, powikłania neurologiczne, niedowłady, a nawet zaburzenia psychiczne – lista dolegliwości po zakażeniu koronawirusem jest długa. Lekarz Jolanta Olszewska, która kieruje oddziałem rehabilitacji w szpitalu pulmonologicznym w Olsztynie tłumaczy kto może skorzystać z pomocy fizjoterapeutów.

Wśród pacjentów, którzy trafili na oddział był pan Zbigniew, który ciężko przechorował COVID-19. Nasz rozmówca z wdzięcznością i podziwem wypowiada się o ciężkiej pracy lekarzy.

00:00 / 00:00

Przed pandemią było źle, a teraz jest jeszcze gorzej – mówi o problemie otyłości lek. Marek Zabłocki – konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób wewnętrznych, diabetolog ze szpitala miejskiego w Olsztynie.

Życie w zamknięciu, bez aktywności, zajadanie stresu spowodowało, że Polacy przytyli w czasie izolacji średnio 6 kg. Otyłość jest ciężką przewlekłą chorobą, którą trzeba leczyć. Nie czekajmy na wystąpienie powikłań – apeluje lek. Marek Zabłocki.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w otyłość, koronawirus, pandemia
Niecałe 6,5 tysiąca zakażeń w całym kraju. W województwie warmińsko-mazurskim 163 nowe przypadki

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 6 469 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 423 osób. Zakażeni pochodzą z województw: śląskiego (982), mazowieckiego (782), dolnośląskiego (755), wielkopolskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV