Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Region w środku stawki”. Mazurskie miasta przygotowują się do masowych szczepień

Pod względem szczepień na COVID-19 warmińsko-mazurskie jest w środku zestawienia poszczególnych województw. Jak poinformował rzecznik wojewody, Krzysztof Guzek, do tej pory zaszczepiono prawie 263,5 tys. osób. Drugą dawkę przyjęło prawie 74 tysiące mieszkańców regionu.

Obecnie trwają szczepienia i rejestracja wszystkich chętnych powyżej 60. roku życia. Kontynuowane są również szczepienia w domach pomocy społecznej. W woj. warmińsko-mazurskim zaszczepionych zostało 67 proc. pracowników DPS-ów i 76 procent pensjonariuszy.

W regionie działają 243 punkty szczepień – w tym 228 stacjonarnych i 15 wyjazdowych, ale ma ich być więcej. Trwają prace nad tworzeniem punktów szczepień powszechnych w każdym powiecie. Według zapowiedzi rządu, mają ruszyć 20 kwietnia.

Część samorządów ma już gotowe punkty, niektóre są w trakcie przygotowywania.

W Giżycku punktem szczepień masowych będzie hala sportowa MOSiR.  Powstaną dwa stanowiska, w każdym będzie szczepionych  każdego dnia co najmniej po 200 osób. Punkt ma być czynny przez cały tydzień – również w soboty i niedziele – od godziny 15.00 do 20.00.

W Olecku i Gołdapi trwają dopiero przygotowania do wyznaczenia takich miejsc. Na szczepienia jest gotowy Pisz, który będzie miał dwa punkty szczepień masowych – w szpitalu i sali gimnastycznej liceum ogólnokształcącego. Ten drugi rozpocznie przyjmowanie pacjentów 1 maja.

Ełczanie od 5 maja na masowe szczepienia – oprócz szpitala – będą mogli zgłaszając się do hali sportowej Zespołu Szkół nr 6 przy ul. Kajki.

Rząd planuje także uruchomienie pilotażu dla punktów drive-thru, a 23 kwietnia szczepienia mają być wykonywane przez indywidualnych ratowników i pielęgniarki. W maju szczepienia będą możliwe w aptekach, a na przełomie maja i czerwca – w zakładach pracy.

 

Autor: M. Zbrożek/K. Kantor
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienie, Mazury
Szczepienia przeciw COVID-19 na Mazurach nabierają tempa

1314 osób zaszczepiło się wczoraj przeciw COVID-19 w pięciu mazurskich powiatach. Najwięcej, bo 469 było ich w Ełku. Po świątecznej przerwie, kiedy na Mazurach zaszczepiono tylko...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV