Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Regaty Pucharu Polski Jachtów Kabinowych wracają do Mrągowa

Fot. Maciej Rudziński

Rywalizacja na wodzie wkracza w decydującą fazę. 15-16 sierpnia odbędzie się ostatnia eliminacja Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2020 – Anek Cup. Tym razem do regat dołączą także zawodnicy startujący w Pucharze Polski Jachtów Kabinowych. Regaty w Mrągowie będą dla nich ostatnią szansą na szlifowanie formy przed mistrzostwami Polski.

Zawody zostaną przeprowadzone w 5 klasyfikacjach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych: T1, T2, T3, Open jednokadłubowe, Open wielokadłubowe, dwóch klasach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa: jachtów otwartopokładowych i kabinowych oraz na specjalne życzenie zawodników w klasie Mariner 600.

Tym razem organizator zaplanował rozegranie 8 wyścigów, a zawody potrwają przez cały weekend

Przed nami już kolejne dwudniowe regaty, w których wezmą udział także żeglarze startujący w Pucharze Polski Jachtów Kabinowych, a że tydzień później w Morągu odbędą się Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych, to po raz kolejny spodziewamy się sporej frekwencji. W tamtym roku mrągowskie regaty zostały uznane za najlepszą eliminację PPJK magazynu „Żagle”

– zaprasza do Mrągowa Mateusz Kossakowski, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”.

Pierwotnie regaty PPJK miały odbyć się maju na jeziorze Juno, jednak z powodu pandemii organizatorzy musieli przesunąć termin zawodów.

Planowaliśmy w pocie czoła nad tegorocznym kalendarzem, ale z oczywistych względów musieliśmy pewne rzeczy pozmieniać. Jezioro Czos i mrągowska „Baza” jest od wielu lat kuźnią żeglarskich talentów, dlatego postanowiliśmy tym razem zaprosić wszystkich zawodników właśnie w to miejsce

– dodaje Maciej Majak, wiceprezes MTR „Czos”.

W związku z trwającą pandemią i nowymi przepisami organizowania regat opublikowane przez Polski Związek Żeglarski zapisy do regat odbywają się drogą elektroniczną. Biuro regat pozostaje jednak otwarte, by w szczególnych przypadkach móc pomóc uczestnikom i przyjezdnym gościom. Wpisowe do zawodów wynosi 60 zł od osoby dorosłej. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży przy Ekomarinie. Godzinę później rozpocznie się pierwszy wyścig.

Patronem medialnym zawodów jest Radio Olsztyn.

Fot. Maciej Rudziński

Fot. Maciej Rudziński

Redakcja: K. Ośko

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żeglarstwo
Żeglarze wrócili do regat na jeziorze Czos. Imprezie patronowało Radio Olsztyn

Na jeziorze Czos zakończyły się pierwsze w tym sezonie zawody z cyklu Żeglarskie Grand Prix Mrągowa. Imprezę połączono z obchodami dni miasta. W klasie jachtów kabinowych,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV