Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Reforma sądownictwa była nieudana”. Na konferencji w Olsztynie działacze Lewicy obiecywali przyspieszenie działań sądów

Fot. A.Skrago

Prawo i Sprawiedliwość nie spełnia swoich obietnic – twierdzą działacze Lewicy, którzy w tej sprawie zwołali w Olsztynie konferencję prasową.

Otwierający listę Lewicy w okręgu olsztyńskim Marcin Kulasek, wśród kilkunastu niespełnionych obietnic, na pierwszym miejscu wymienił nieudaną reformę sądów.

Cztery lata reformy sądownictwa i sprawy nadal toczą się latami. Trybunał Konstytucyjny wydaje mniej wyroków niż wcześniej przez to zaległości wzrastają, a Ministerstwo Sprawiedliwości dba bardziej o szkalowanie sędziów niż o problemy sądownictwa.

00:00 / 00:00

Iwona Arent startująca z drugiej pozycji na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim jest przekonana, że reforma sądownictwa jest potrzebna.

Ta reforma idzie bardzo ciężko, bo opozycja włącznie z Lewicą torpeduje jakąkolwiek reformę sądownictwa. Niektórym sędziom zależy na tym, żeby było tak jak było i żeby nic się nie zmieniło. Sędziom kibicują także partie opozycyjne.

00:00 / 00:00

Działacze Lewicy zapewniali, że ich ugrupowanie doprowadzi do przyspieszenia działań sądów, m.in. dzięki możliwości sprawnego dokonywania przez przedsiębiorców zmian w KRS-ie, a nie poprzez wymianę sędziów.

Lewica twierdzi również, że Ochrona zdrowia to jedna z dziedzin, w której Prawo i Sprawiedliwość nie spełnia swoich obietnic. Podczas konferencji prasowej przekonywali m.in. o tym, że kolejki do lekarzy zamiast się skracać, są coraz dłuższe, szpitale powiatowe mają problemy finansowe i kadrowe, nie ma obiecanych przez PiS darmowych leków dla kobiet w ciąży, co gorsza brakuje leków w aptekach – bo jak mówiła kandydatka do sejmu z ramienia Lewicy Małgorzata Matuszewska Boruc, ich dystrybucją zajmuje się mafia lekowa.

Wojciech Maksymowicz, który do Sejmu kandyduje jako jedynka PiS w okręgu olsztyńskim zaznacza, że problem będzie rozwiązany, a właśnie za działań rządu PiS problem został zauważony.

00:00 / 00:00

Działacze Lewicy podczas konferencji prasowej w Olsztynie wśród niespełnionych obietnic PiS wymieniali też zapowiedzi: likwidacji NFZ, obniżki VAT do 22 procent, wprowadzenia zerowego VAT-u na ubranka dziecięce, płacy minimalnej wysokości połowy średniej krajowej, przeprowadzenia referendum w sprawie OFE czy skrócenia czasu postępowań sądowych.

Fot. A.Skrago

Fot. A.Skrago

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sądy, lewica
Chcą zniesienia podatków od emerytur i aktywizacji seniorów. W Elblągu Monika Falej przedstawiła program Lewicy

- Zaczynaliśmy prezentację naszego programu od tego, co należy zrobić dla młodych ludzi, kończymy na tym jak trzeba wesprzeć seniorów - mówiła w Elblągu Monika Falej,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV