Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chcą zniesienia podatków od emerytur i aktywizacji seniorów. W Elblągu Monika Falej przedstawiła program Lewicy

Monika Falej. Fot. M. Stankiewicz

– Zaczynaliśmy prezentację naszego programu od tego, co należy zrobić dla młodych ludzi, kończymy na tym jak trzeba wesprzeć seniorów – mówiła w Elblągu Monika Falej, kandydatka Lewicy do Sejmu.

Monika Falej, jedynka na liście Lewicy do Sejmu w okręgu elbląskim, zapowiada konieczność kompleksowego wsparcia coraz większej grupy dojrzałych wiekiem obywateli Polski. Chodzi m.in o to, by nie płacili podatków od emerytur, żeby wdowia emerytura była wyższa niż teraz i, żeby do własnych świadczeń ZUS dołączał 50 procent emerytury zmarłego małżonka.

Lewica zapowiada też przywrócenie świadczeń odebranych emerytom mundurowym, bo prawo nie może działać wstecz.Ustawą nie można odbierać tego co się nabyło, bo każdego z nas może spotkać to, że władzy nie spodoba się to co robimy – tłumaczy Monika Falej.

00:00 / 00:00

Ważną sprawą jest też właściwa opieka medyczna i opiekuńcza dla osób starszych. Brakuje geriatrów i szpitalnych oddziałów rehabilitacji, szczególnie potrzebnych tej grupie obywateli.

00:00 / 00:00

Lewica uważa, że trzeba wprowadzać także programy aktywizacji osób starszych i wzorem Elbląga wprowadzić Karty Seniora, które umożliwiają im korzystanie z dóbr kultury.

Monika Falej. Fot. M. Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, geriatria, podatki, Monika Falej, seniorzy
Historyczny moment dla Warmii i Mazur. Przekop przez Mierzeję Wiślaną staje się faktem

Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie kanału żeglugowego złożyło polsko-belgijskie konsorcjum NDI i Besix, które zaproponowało cenę 992 milionów 270 tysięcy złotych. Wykonawca ma 36 miesięcy na realizację...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV