Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Raport MZ: wzrost zakażeń koronawirusem tydzień do tygodnia

Fot. pixabay

Wzrost nowych zakażeń koronawirusem o 30 procent w porównaniu do ubiegłego tygodnia – to wynika z najnowszego raportu dotyczącego stanu pandemii, który przedstawił resort zdrowia.

Ostatniej doby odnotowano 684 nowe zakażenia. Najwięcej na Mazowszu – 149 przypadków, następna w kolejności jest Lubelszczyzna – tam odnotowano 118 nowych zakażeń. Najlepsza sytuacja jest dziś w województwie lubuskim – gdzie służby sanitarne zarejestrowały 5 nowych przypadków. W ciągu doby, w kraju z powodu covid-19 nie zmarła ani jedna osoba.

W województwie warmińsko-mazurskim dziś jest 19 nowych przypadków – tydzień temu było ich 11. Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w powiecie ełckim – to 5 przypadków, 3 odnotowano w Olsztynie, po 2 w Elblągu, a także powiecie elbląskim i oleckim. Po jednym nowym zakażeniu w powiatach bartoszyckim, olsztyńskim, mrągowskim i ostródzkim.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, pandemia, COVID-19
Znaczny wzrost zakażeń w kraju. Zmarło 6 osób

Badania potwierdziły 1090 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej w woj. mazowieckim. Zmarło 6 osób z COVID-19 – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. W porównaniu do niedzieli sprzed...

Zamknij
RadioOlsztynTV