Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rajd Polski w Mikołajkach przegrał z koronawirusem. Kiedy poznamy nowy termin imprezy?

76. Rajd Polski. Fot. Tomasz Seweryn

Miał się odbyć w ostatni weekend czerwca. Teraz wiemy już, że na pewno w tym terminie nie będzie to możliwe.

Rajd Polski, czyli najstarsza rajdowa impreza w naszym kraju, która gości co roku w Mikołajkach także przegrała z pandemią koronawirusa.

Kiedy i czy Rajd Polski odbędzie się w tym roku?

Wiadomo, że największa rajdowa impreza na Warmii i Mazurach nie odbędzie się pod koniec czerwca. Czy jednak w ogóle zostanie rozegrana w tym roku? Tego też nie wiadomo.

Kalendarz Mistrzostw Europy jest ciasny i choć Jean-Baptiste Ley, koordynator cyklu ERC zapewnia, że trwają poszukiwania nowego terminu, to może być o to bardzo trudno.

Liczę na to, że spotkamy się w tym roku w Mikołajkach – to z kolei słowa dyrektora rajdu Krzysztofa Maciejewskiego.

Scenariuszy jest kilka

Najbardziej optymistyczny zakłada przełożenie Rajdu Polski w randze ME. Ten nieco mniej obiecujący – to rozegranie rajdu tylko w cyklu RSMP. Jest jednak wariant pesymistyczny, który może oznaczać, że mazurskie szutry będą gościć rajdową czołówkę dopiero w przyszłym roku – wszystko zależy od sytuacji związanej z epidemią koronawirusa. Organizatorzy – jak mówią – chcieliby ogłosić nową datę imprezy do końca maja.

 

Autor: M.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w rajd, mikołajki, Rajd Polski
Fot. Fotolia.com
Bliższe spotkania – 28.04.2020

Inicjatywa mieszkanki Mikołajek, Międzynarodowy Dzień Tańca oraz nauka języków obcych - to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska. Karolina Puzio poszukuje ludzi,...

Zamknij
RadioOlsztynTV