Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rafał Trzaskowski na Warmii i Mazurach. W Olsztynie zapowiedział podwyżki dla nauczycieli i fundusz stypendialny dla młodzieży

Rafał Trzaskowski w Olsztyn. Fot. P.Getka

Stworzenie specjalnego prezydenckiego funduszu stypendialnego dla 50 tysięcy najzdolniejszej młodzieży z mniejszych i średnich miast oraz wsi – zadeklarował w Olsztynie kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Celem jest wyrównywanie szans, a stypendium ma wynosić tysiąc złotych miesięcznie.

Mamy pomysł, przede wszystkim na wyrównywanie różnic (…) Mówi się o tym, że jesteśmy z dużych miast, z małych miast, z polskiej wsi. A mamy dokładnie takie same problemy

– mówił Trzaskowski na spotkaniu wyborczym poświęconym przede wszystkim edukacji w Olsztynie. Podkreślał, że trzeba zająć się wyrównywaniem szans.

Dlatego stworzę specjalny prezydencki fundusz stypendialny dla 50 tysięcy najzdolniejszej młodzieży właśnie z mniejszych miast, ze średnich miast i polskiej wsi, po to, żeby wyrównywać szanse.

Kandydat Koalicji na prezydenta przekonywał, że należy inwestować w młodzież.

Musimy dawać im szansę i stąd – na mocy tego stypendium – każda młoda osoba dostanie tysiąc złotych miesięcznie po to, żeby (…) móc starać się stawiać przed sobą najwyższe ambicje, kupować książki, czy utrzymać się w mieście, gdzie jest uczelnia. Po to, żeby nikt nam nie mówił jakie powinny być nasze ambicje, bo nasze ambicje zawsze powinny sięgać gwiazd, niezależnie od tego, gdzie mieszkamy i gdzie się wychowaliśmy.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na spotkaniu z wyborcami w Olsztynie zarzucił rządzącym, że źle wprowadzili edukację zdalną w czasie zagrożenia koronawirusem.

Zdaniem Rafała Trzaskowskiego błędem była też likwidacja gimnazjów. Jego zdaniem, musi też być jasne, na co idzie subwencja edukacyjna i jak jest podzielona.

Jeśli doprowadzimy do jasnego podziału tej subwencji będziemy mogli walczyć, by wreszcie nauczyciele zarabiali więcej.

Na spotkaniu wyborczym w Olsztynie mówił o swoich nauczycielach i dziękował im za naukę postawy obywatelskiej i to w czasach komuny w Polsce. Wspominał, że nauczyciele w latach 80. uczyli go o Katyniu, o „Solidarności”. Trzaskowski podkreślał, że dzisiaj też mamy nauczycieli o prawdziwym prestiżu, o prawdziwym doświadczeniu, którzy nie tylko uczą łaciny, polskiego, matematyki, fizyki, tylko uczą nas jak mieć oczy i uszy otwarte na nowoczesny świat.

W Olsztynie Trzaskowski wyszedł na scenę w towarzystwie prezydenta miasta Piotra Grzymowicza i wiceprezydent Ewy Kaliszuk, którzy publicznie poparli jego kandydaturę. Piotr Grzymowicz podkreślał samorządowe doświadczenie Trzaskowskiego.

00:00 / 00:00

Kandydat Koalicji Obywatelskiej oświadczył, że dzisiaj Polska potrzebuje silnego prezydenta, który „będzie pobudzał rząd do działania, który będzie stał przy wszystkich tych, którzy są atakowani, którzy są słabsi, który będzie stać przy nauczycielach”.  Rafał Trzaskowski apelował też o udział w wyborach i poparcie jego kandydatury.

00:00 / 00:00

Dziś jeszcze Rafał Trzaskowski odwiedzi Biskupiec, Sorkwity, Mikołajki i Ełk. Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Ewentualna druga tura – 12 lipca.

Rafał Trzaskowski w Olsztyn. Fot. P.Getka

Rafał Trzaskowski w Olsztyn. Fot. P.Getka

Rafał Trzaskowski w Olsztyn. Fot. P.Getka

Rafał Trzaskowski w Olsztyn. Fot. P.Getka

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Grabowska/IAR/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kampania wyborcza, Koalicja Obywatelska, Rafał Trzaskowski
Iwona Arent o wizycie prezydenta w USA: Duda będzie namawiał Trumpa, żeby nie zmniejszał liczby wojsk amerykańskich w Europie

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA jest ważna z punktu widzenia naszego bezpieczeństwa – mówiła w Porannych Pytaniach poseł Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent, z którą...

Zamknij
RadioOlsztynTV