Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent o wizycie prezydenta w USA: Duda będzie namawiał Trumpa, żeby nie zmniejszał liczby wojsk amerykańskich w Europie

Fot. P. Getka

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA jest ważna z punktu widzenia naszego bezpieczeństwa – mówiła w Porannych Pytaniach poseł Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent, z którą rozmawiał Andrzej Piedziewicz.

Prezydent Duda ma spotkać się z Donaldem Trumpem w nadchodzącym tygodniu. Jak zapowiedziano, wizyta dotyczyć będzie „bezpieczeństwa, handlu, energii i telekomunikacji”. Poseł Iwona Arent liczy na poruszenie sprawy zwiększenia obecności żołnierzy USA w Polsce.

Przeniesienie żołnierzy amerykańskich z Niemiec do Polski jest naturalną rzeczą, tym bardziej, że zapowiedział to prezydent Andrzej Duda. Namawiał prezydenta Trumpa, żeby nie zmniejszał liczebności wojsk amerykańskich w Europie. Jest to ważne dla Europy, bo jest to bezpieczeństwo nie tylko Polski, ale Europy.

Andrzej Duda ma spotkać się z Donaldem Trumpem w środę 24 czerwca.

W Porannych Pytaniach Iwona Arent podkreślała, że kampania wyborcza zaostrza się i czeka nas ciekawy tydzień.

Kampania wyborcza jest na ostatniej prostej. Czeka nas ciekawy tydzień ze zdecydowanymi działaniami wszystkich kandydatów.

W ostatnim tygodniu kampanii wyborczej parlamentarzystka z Warmii i Mazur mówiła, że na sondaże przedwyborcze patrzy z przymrużeniem oka. Ostatnie badania opinii publicznej pokazują niewielki spadek notowań starającego się o reelekcję Andrzeja Dudy. Według ostatnich sondaży, może liczyć na 41 procent głosów, a w drugiej turze zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim. Iwona Arent twierdzi jednak, że paradoksalnie takie sondaże mogą okazać się korzystne dla urzędującego prezydenta.

Jest to pozytywne i mam nadzieję, że zmobilizuje to nasz elektorat. Zależy nam na tym, żeby prezydent Andrzej Duda w pierwszej turze zdobył powyżej 50 procent głosów.

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Iwoną Arent

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PiS, prezydent, Iwona Arent, usa, kampania wyborcza, Andrzej Duda
Olsztyńscy radni PiS ocenili raport o stanie miasta i wyliczyli zaniedbania

Raport o stanie Olsztyna za 2019 rok jest niekompletny - tak olsztyńscy radni Prawa i Sprawiedliwości komentują dokument, który będzie głosowany na najbliższej sesji. Olsztyńska radna...

Zamknij
RadioOlsztynTV