Rafał Traks o podwyżkach cen biletów komunikacji miejskiej i Porcie Morskim w Elblągu
Od grudnia wzrosną ceny biletów komunikacji miejskiej. Klub radnych PiS był przeciwny tej decyzji, sugerował inne rozwiązanie.
– Bilety i tak są za drogie w stosunku do usługi oferowanej przez ZKM – uważa gość Porannych Pytań Rafał Traks, radny klubu PiS.
Można było podwyższyć opłaty za parkowanie w płatnych strefach, co motywowałoby kierowców do pozostawienia samochodów i korzystania z miejskiej komunikacji.
Radni PiS są zdania, że miasto powinno odstąpić Skarbowi Państwa pakiet kontrolny Portu Morskiego w Elblągu, bo to w szybkim czasie pozwoli dokapitalizować i rozbudować port.
Radny odniósł się do pomocy przekazywanej przez Elbląg partnerskiemu miastu Tarnopol. W Ukrainie trwa wojna i trzeba ten kraj wspierać, na rozważanie historii przyjdzie czas.
Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz
Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski



























![Radiowa zabawa „Pokaż nam wiosnę!” [ZDJĘCIA] Radiowa zabawa „Pokaż nam wiosnę!” [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F9999%2F03%2FRO_PierwszyDzienWiosny_16x9_2.png&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

