Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Joanna Lichocka: Radio Olsztyn jest ważnym miejscem na mapie polskiej radiofonii

Fot. PAP/Marcin Obara

– Bardzo się cieszę, że Radio Olsztyn tak świetnie się rozwinęło – powiedziała w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych.

Joanna Lichocka podkreśliła, że Radio Olsztyn jest ważne dla regionu, w którym nadaje.

Radio Olsztyn jest bardzo ważnym miejscem na mapie polskiej radiofonii. To radio, które jest dobrze słuchane, ma świetną więź ze słuchaczami, w mojej ocenie bardzo dobrze wypełnia zadania związane z misyjnością – zachowuje pluralizm debaty, bo tutaj goszczą ludzie ze wszystkich stron sceny politycznej, zachowuje rzetelność informacji, dba o kulturę lokalną, regionalną, ale i ogólnopolską. Sport także jest obecny na antenie.

– Mam nadzieję, że rynek medialny w Polsce się spolaryzuje – dodała Joanna Lichocka członek Rady Mediów Narodowych. Posłanka dodała, że w tej chwili pluralizm na rynku medialnym jest większy niż przed rządami Prawa i Sprawiedliwości.

Między innymi dlatego że media publiczne, w sposób większy niż kiedyś, prezentują sposób myślenia, sposób postrzegania świata, związany bardziej z prawą stroną – to jest fakt, ja to przyznaję publicznie, ale to jest potrzebne, żeby debata publiczna w ogóle mogła istnieć, żeby pluralizm mógł istnieć, żeby ludzie mogli sobie wybierać między wiadomościami telewizji publicznej, a wiadomościami telewizji komercyjnej.

Posłanka podkreśliła, że przed 2015 rokiem widzowie mieli w przekazie medialnym tylko jedną wersję.

Joanna Lichocka była gościem Gali Jubileuszowej 70-lecia Radia Olsztyn, która odbyła się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania, Rada Mediów Narodowych
Z. Babalski o dopłatach bezpośrednich dla rolników i Muzeum Bitwy pod Grunwaldem

Ostrzeżenia PSL o zmniejszonych dopłatach bezpośrednich dla rolników były jednym z tematów, jakie poruszył na naszej antenie gość Porannych Pytań Radia Olsztyn poseł PiS Zbigniew Babalski....

Zamknij
RadioOlsztynTV