Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rada miasta zdecydowała. Wiadukt w Elblągu będzie nosił nazwę 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Wiadukt na Zatorze już otwarty. Fot. A. Pastuszka

Otwarty dla ruchu na początku października wiadukt na torami kolejowymi, łączący elbląskie Zatorze z centrum miasta będzie nosił nazwę 100-lecia Odzyskania Niepodległości. To decyzja nowej rady miasta.

Poprzednia, pod koniec kadencji odłożyła nadanie imienia estakadzie. Powodem była kampania i zbliżające się wybory samorządowe.

To niedobrze, mówię też o sobie, że nie potrafimy normalnie funkcjonować w roku wyborczym. Teraz kampania minęła i możemy pracować normalnie

– tłumaczy Marek Pruszak, wtedy przewodniczący rady.

Teraz radni byli zgodni i 22 głosami poparli inicjatywę prezydenta Witolda Wróblewskiego. Nadanie nazwy odbędzie się już nowym roku.

Budowa wiaduktu to był pomysł poprzedniego prezydenta Jerzego Wilka. Dodajmy- radni PiS zwrócili się do prezydenta Elbląga z prośbą o realizację innych przedsięwzięć związanych z kończącymi się obchodami 100- lecia Niepodległości. Zaplanował je powołany na początku roku komitet. Chodzi m.in. o murale upamiętniające rocznicę.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Rada Miasta, wiadukt, Jerzy Wilk, Marek Pruszak, Witold Wróblewski, nazwa
Dąbrowszczaków czy Kruka? Posłuchaj audycji Śliska sprawa

Do studia można było dzwonić w trakcie programu od godziny 17.15 do 17.50. Kontakt z autorami Śliskiej sprawy pod numerem (89) 534 74 43. Co myślicie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV