Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Elbląga zapłacą o 30 procent więcej za wywóz śmieci


Nowe, wyższe ceny za wywóz odpadów komunalnych będą obowiązywać od marca przyszłego roku.

Decyzję o podwyżce poprzedziła długa dyskusja. Radni ze wszystkich klubów podnosili sprawę poprawy jakości systemu odbioru, a przede wszystkim jego uszczelnienie. Około koło 90 procent elblążan zgłosiło oddawanie odpadów selekcjonowanych, ale większość tego nie robi.

Podwyżka nie załatwi problemu i nie jest dobrym rozwiązaniem, bo miasto powinno te kwestie uporządkować, a nie obciążać mieszkańców

– uważa Paweł Kowszyński z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Z argumentacją t ą nie zgadza się prezydent Witold Wróblewski.

Prezydent Elbląga wyjaśnia, że podwyżka ma zmniejszyć stratę miasta spowodowaną koniecznością ponoszenia tzw. opłaty środowiskowej. Jeśli system miałby się zerować, to cena wzrosłaby o 45 procent. Tylko w tym roku Elbląg dopłaci do systemu, który z definicji ma się samofinansować prawie 3 miliony złotych.

Opłata za odpady selekcjonowane wzrośnie z 9 złotych 50 groszy do 12 złotych 30 groszy od każdego członka czteroosobowej rodziny. Tam gdzie nie ma segregacji opłata wzrośnie do 21 złotych 60 groszy z obecnych 16 złotych 63 groszy.

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pieniądze, odpady, śmieci, podwyżka
Umorzono śledztwo w sprawie tragedii braci bliźniaków spod Rybna

Elbląska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie 17-letnich braci bliźniaków z gminy Rybno, z których jeden zmarł od ran zadanych nożem, a drugi był ciężko ranny. Według...

Zamknij
RadioOlsztynTV