Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Punkt szczepień w Elblągu pod specjalną ochroną

Fot. PAP/Adam Warżawa

Elbląski Punkt Szczepień Powszechnych jest pod specjalną ochroną policji. Na miejscu, od początku jego działalności, nad bezpieczeństwem personelu i pacjentów czuwa też straż miejska i żołnierze WOT – przypomina wiceprezydent Elbląga Michał Missan.

Żołnierze WOT i nasza straż miejska pomagali organizować ten punkt. Do dziś przebywają w tym punkcie chociażby po to, żeby przekierować pacjenta w odpowiednie miejsce, powiedzieć mu, co ma zrobić – taki był cel. Natomiast dziś, w  związku z tymi zdarzeniami, które się działy w Polsce, to też chronią ten punkt.

00:00 / 00:00

Obie formacje mają prawo do podejmowania interwencji w granicach swoich uprawnień.

Oni są przeszkoleni. Na co dzień swojej pracy, szczególnie straż miejska ma do czynienia z sytuacjami kryzysowymi w których muszą reagować. Są przygotowani i jestem przekonany, że sobie poradzą, jeśli takie zagrożenie by się pojawiło. Mam nadzieję, że nic złego się  nie wydarzy, ale jesteśmy bezpieczni.

00:00 / 00:00

Punkt szczepień prowadzony jest przez zespół pracowników Szpitala Miejskiego w Elblągu. Od maja działa w formule powszechnej. Wcześniej był największym punktem szczepień w mieście, obsługującym najpierw medyków, seniorów i służby mundurowe, a potem kolejne grupy wiekowe. Od początku wydano tam 40 tysięcy dawek.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, policja, straż miejska, ochrona, WOT
Podczas weekendu w wypadkach zginęły dwie osoby, dziewięć zostało rannych

W miniony weekend w regionie doszło do 10 wypadków drogowych. Zginęły dwie osoby, a 9 zostało rannych. Policjanci odnotowali także prawie 190 kolizji. Śmiertelne wypadki miały...

Zamknij
RadioOlsztynTV