Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pseudokibic z okolic Olsztyna zatrzymany za bijatykę podczas meczu Lechii

Fot. KMP Gdańsk

25-latek z okolic Olsztyna i 39-latek z Gdańska – to kolejni zatrzymani za bijatykę na gdańskim stadionie podczas meczu Lechii z Akademiją Pandev.

7 lipca grupa kilkudziesięciu chuliganów zdemolowała pub na stadionie, a potem wtargnęła na trybuny. W ruch poszły kije – trzy osoby zostały ranne. Zatrzymani usłyszeli takie same zarzuty jak wcześniej 9 mężczyzn – powiedziała podinspektor Magdalena Ciska z gdańskiej policji.

Uszkodzenie mienia, pobicie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz złamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych podczas meczu Lechii Gdańsk z Akademiją Pandev. Popełnione przez mężczyzn przestępstwa miały charakter chuligański, co będzie miało wpływ na możliwość podwyższenia kary.

00:00 / 00:00

Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Policja cały czas pracuje nad sprawą i typuje kolejnych podejrzanych, którzy wkrótce zostaną zatrzymani.

Autor: L. Tekielski za IAR
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mecz, Lechia Gdańsk, pseudokibic
Stomil wygrał sparing z Radunią Stężyca

W pierwszym meczu towarzyskim Stomil Olsztyn wygrał 2:0 z Radunią Stężyca. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Joao Augusto i Marek Niewiadomski. Piłkarze Stomilu Olsztyn od początku meczu...

Zamknij
RadioOlsztynTV