Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przymrozki, deszcz i liście na drodze. Policja ostrzega o niebezpieczeństwie

Warmińsko-mazurska policja apeluje o ostrożność na drogach. Pojawiły się pierwsze przymrozki, które pogarszają warunki podróżowania.

Zbyt szybka jazda przy oblodzeniu drogi była prawdopodobnie przyczyną kilku niedzielnych kolizji na obwodnicy Olsztyna. Aspirant Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie podkreśla, że kierowcy muszą styl jazdy dostosować do warunków na drogach.

Wieczorami i w nocy pojawiają się pierwsze przymrozki. W ciągu dnia może pojawić się oślepiające słońce, a na drogę oprócz deszczu, spadają też liście drzew tworząc niebezpieczną, śliską mieszankę. Ważne, żeby kierowcy dostosowali się do zmieniających się warunków jazdy – pogodowych i drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy utratą kontroli nad pojazdem, a ponadto sprawdźmy stan techniczny naszego auta. Już teraz rozważy wymianę ogumienia na zimowe.

00:00 / 00:00

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Instytut Transportu Drogowego w tym tygodniu zainaugurowały kolejną edycję ogólnopolskiej akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”. Jej celem jest uświadomienie kierowcom, jak ważne jest poprawne ustawienie świateł w samochodzie. Z tej okazji zorganizowano bezpłatne przeglądy oświetlenia w pojazdach.

Kolejne odsłony akcji zaplanowano 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia. Adresy stacji, gdzie będzie się można zgłosić, są dostępne na stronach internetowych policji.

 

Autor: B. Gajlewska/KWP
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, policja, kierujący, ostrożność na drogach
Maleje liczba wypadków w regionie. Mimo to policję martwi coś innego…

Liczba wypadków na warmińsko-mazurskich drogach w ostatnich latach maleje. To dobra wiadomość, ale policję martwi fakt, że nadal dużo wypadkach ma swój tragiczny finał. - Niestety...

Zamknij
RadioOlsztynTV