Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przy szpitalu dziecięcym powstanie kompleksowy ośrodek leczenia wad twarzy i czaszki

Fot. W-MUW

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie wybuduje kompleksowy ośrodek leczenia wad i chorób części twarzowej i mózgowej czaszki oraz leczenia chorób rzadkich. To strategiczny projekt, który będzie finansowany z Funduszu Medycznego.

Szpital otrzymał promesę wartości ponad 181 milionów złotych na ten cel. Dzięki temu powstanie nowa bryła szpitala, do której przeniesione zostaną wszystkie oddziały zajmujące się leczeniem chorób rzadkich oraz wad części twarzowej i mózgowej czaszki.

– Takiego ośrodka nie ma w Polsce – powiedziała podczas konferencji prasowej dyrektor placówki Krystyna Piskorz-Ogórek.

00:00 / 00:00

Dodatkowo zostanie uruchomiony nowy oddział neurochirurgii dla dzieci. Pozostałe oddziały, które funkcjonują w dotychczasowych bryłach, zostaną wyremontowane i będą miały więcej miejsca. Nowa bryła ma powstać w miejscu parkingu przy ulicy Dworcowej – szpital planuje więc wybudowanie podziemnego 2-poziomowego parkingu. Inwestycja ma być prowadzona do 2027 roku.

Olsztyński szpital jest wśród 14 ośrodków pediatrycznych w Polsce, które dostały dofinansowanie z Funduszu Medycznego na projekty strategiczne.

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wysoki stan wód w rzekach Żuław Wiślanych

Do wysokich podniósł się stan rzek wpadających do Zalewu Wiślanego. Punkty pomiarowe wskazują też podwyższenie stanu samego akwenu na jego południowym brzegu. Winien jest wiejący z...

Zamknij
RadioOlsztynTV