Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedłużenie śledztwa w sprawie „noworodków z zamrażalnika”

Ciała zamordowanych noworodków Lucyna D. trzymała w zamrażarce, bo nie mogła się z nimi rozstać. Zdjęcie KWP

O kolejne trzy miesiące prokuratura okręgowa w Elblągu przedłużyła śledztwo i areszt wobec Lucyny D. – matki dzieci, których ciała policjanci na początku kwietnia minionego roku znaleźli w zamrażalniku w jednym z domów w Lubawie.

Kobieta przyznała się do zabójstwa 3 noworodków. Grozi jej dożywocie. Śledczy wciąż analizują materiał dowodowy. Do tej pory zapoznali się z dwiema kluczowymi dla sprawy opiniami biegłych o przyczynach i okolicznościach śmierci dzieci. Wiadomo, że urodziły się żywe, a przyczyną ich śmierci było gwałtowne uduszenie.

– Teraz prokuratura czeka jeszcze na opinię dotyczącą śladów pobranych na miejscu tragedii – powiedział Radiu Olsztyn prokurator Jerzy Waryszak:

00:00 / 00:00

Tymczasem przed Sądem w Iławie toczy się proces ojca dzieci. Nie jest jednak związany ze śmiercią noworodków. Janusz D. oskarżony jest o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. Oskarżony chce dobrowolnie poddać się karze. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat wiezienia. Prokuratura domaga się dla niego roku i czterech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Janusz D. opiekuje się trójką niepełnoletnich dzieci, które ma z oskarżoną o zabójstwo noworodków Lucyną D. Ojciec ma jednak ograniczone prawa rodzicielskie i jest pod nadzorem kuratora. (grab/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Lubawa, Lucyna D.
Noworodki z Lubawy zostały uduszone przez matkę

Dzieci urodziły się żywe, a przyczyną ich śmierci było gwałtowne uduszenie - to ostatnia opinia biegłych w sprawie śmierci trzech noworodków, których ciała w kwietniu policjanci...

Zamknij
RadioOlsztynTV