Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przed południem poznamy wyniki egzaminu ósmoklasisty

Fot. PAP/Lech Muszyński

Punktualnie o godzinie 10 Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie będą mogli sprawdzić swoje wyniki za pośrednictwem internetu.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. W tym roku egzamin ósmoklasisty odbył się pod koniec maja i trwał trzy dni. Uczniowie napisali sprawdziany z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Jak przyznają absolwenci szkół podstawowych od wyników dużo zależy.

To zaważy na tym gdzie się dostaniemy do liceum. Trochę się stresujemy, ale myślimy, że się dostaniemy do szkoły pierwszego wyboru

Według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło w tym roku ponad pół miliona uczniów VIII klas szkół podstawowych, a także ponad 7 tysięcy uczniów będących obywatelami Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 24 lutego.

 

Autor: IAR
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w egzamin, wyniki, ośmioklasiści
Znamy zwycięzców XVII Festiwalu „O Warmio moja miła” Feliksa Nowowiejskiego

Chór Dziewczęcy Cantabile Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie z Grand Prix XVII Festiwalu "O Warmio moja miła" Feliksa Nowowiejskiego. Zwycięzca jest tylko jeden, ale decyzją jury...

Zamknij
RadioOlsztynTV