Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przed ósmoklasistami trzy dni egzaminów. Jakie zasady będą obowiązywać?

fot. Przemysław Getka

Jutro ósmoklasiści zaczną cykl egzaminów. Szkoły muszą się przygotować na przyjęcie zdających w nowych warunkach sanitarnych.

Zanim uczniowie zaczną pisać, ich rodzice będą musieli złożyć deklarację, że dzieci przystępują do egzaminu zdrowe. Nie mogą go pisać osoby będące w kwarantannie. Na teren szkoły można będzie wejść wyłącznie w maseczce lub przyłbicy. Zdjąć je będzie można dopiero na sali egzaminacyjnej po zajęciu miejsc przy stolikach.

Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie: zdający i osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu. Każdy zdający musi mieć własne przybory do pisania, za to nie może mieć dodatkowych rzeczy, takich jak maskotki. Dopuszczona jest jedynie butelka z wodą.

Wytyczne dotyczące tego egzaminu są dostępne na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego. Są one takie same jak podczas egzaminów maturalnych.

Egzamin ósmoklasisty rozpocznie się jutro (wtorek) sprawdzianem z języka polskiego, w środę będzie test z matematyki, a w czwartek z języka obcego.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w egzamin, test, sprawdzian
Głupi żart postawił służby na nogi. Maturzyści przystąpili do egzaminu z godzinnym opóźnieniem

Alarm w dwóch szkołach w Warmińsko-Mazurskiem. Z około godzinnym opóźnieniem rozpoczęli egzamin pisemny maturzyści ze szkół: w Olsztynie i w powiecie bartoszyckim. Służby otrzymały anonimowe maile,...

Zamknij
RadioOlsztynTV