Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przechodnie uratowali życie wędkarzowi

Fot. PAP/Marek Truszkowski

Dwóch mężczyzn uratowało wędkarza przed utonięciem w jeziorze. Na Jeziorze Skarlińskim wywróciła się łódź, a płynący nią około 60-letni wędkarz wpadł do wody. Przed utonięciem uratowało go dwóch mężczyzn, którzy widzieli to zdarzenie z brzegu.

Zgłoszenie o wywróconej łodzi i tonącym człowieku otrzymała po południu straż pożarna z Nowego Miasta Lubawskiego. Do wypadku doszło około 100 m od brzegu. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży, w tym dwie jednostki z łodziami oraz specjalistyczną grupę ratowniczo-nurkową z Olsztyna.

Zgłaszający wraz z drugim świadkiem natychmiast ruszyli na pomoc. Wędkarz, który wpadł do wody, utrzymywał się na powierzchni, trzymając krawędź łódki dryfującej dnem do góry. Mężczyźni podpłynęli drugą łodzią i doholowali go na brzeg jeszcze przed przybyciem służb

– powiedział mł. asp. Leszek Orzechowski z nowomiejskiej straży pożarnej.

Około 60-letni wędkarz był przytomny, ale wychłodzony i wycieńczony. Został przebadany i ogrzany przez wezwany na miejsce zespół karetki pogotowia. Po udzieleniu pierwszej pomocy, nie wymagał transportu do szpitala.

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jezioro, wędkarz
Pierwsze tegoroczne regaty na jeziorze Ukiel za nami

Mimo trudnych warunków pogodowych, w pierwszych w tym roku regatach z cyklu „Olsztyn żegluje” na jeziorze Ukiel rywalizowały 24 załogi. To rekordowa liczba, a impreza jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV