Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prywatny inwestor, zmiana prezesa i ambitne plany. W Stomilu Olsztyn nastanie nowa era?

Fot. M. Świniarski

Piłkarski klub Stomil Olsztyn został uratowany! Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w poniedziałek radni przegłosowali uchwały o zbyciu akcji spółki inwestorowi i dokapitalizowaniu jej przez gminę Olsztyn.

Podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy powołano nową Radę Nadzorczą spółki, która we wtorek spotkała się z dziennikarzami. Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Stomil Olsztyn S.A i nowy inwestor Michał Brański podziękował dotychczasowemu prezesowi klubu, Maciejowi Radkiewiczowi za wielki wkład w szczęśliwe zakończenie całej sytuacji. Teraz chcemy się skupić między innymi na kwestiach biznesowych – mówił Michał Brański.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, w lutym Stomil był bardzo blisko upadłości. Teraz przed pierwszoligowcem świetlana, miejmy nadzieję, przyszłość. Nowym prezesem został lokalny biznesmen Robert Jurga, który wcześniej nie był związany z profesjonalnym sportem. Zarząd spółki ma teraz skupić się na współpracy z lokalnymi firmami i ściąganiu do klubu potencjalnych sponsorów. Za sprawy sportowe będzie odpowiadał specjalny pełnomocnik, którego poznamy w przyszłym tygodniu.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, że nowy inwestor i przewodniczący Rady Nadzorczej spółki – Michał Brański również nie posiada doświadczenia w świecie futbolu. Czy w tym szaleństwie jest metoda? „To może wypalić!” – mówi członek Rady Nadzorczej – Michał Żukowski:

00:00 / 00:00

Jak podkreślali włodarze pierwszoligowego klubu – cele sportowe zostaną określone przed pierwszym meczem nowego sezonu Fortuna 1. ligi, który rusza 27 lipca.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

00:00 / 00:00

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w inwestor, Stomil Olsztyn, kupno, Michał Brański
Stomil Olsztyn ma nowego większościowego właściciela. Wieczorem zakończyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy

Nowym większościowym właścicielem spółki, zgodnie z przewidywaniami, został Michał Brański, który od ponad 20 lat jest związany z branżą internetową. Pierwszą i najważniejszą decyzją Walnego Zgromadzenia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV