Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Propedeutyka prawa ponownie w planie lekcji maturzystów

Fot. Archiwum RO

Po rocznej przerwie do liceów ogólnokształcących w około 20 placówkach województwa warmińsko-mazurskiego wracają zajęcia dotyczące propedeutyki prawa. Z tegorocznymi maturzystami, tak jak w poprzednich latach spotykać się będą wykładowcy z UWM

Ich zadaniem będzie szerzenie przystępnej wiedzy z różnych dziedzin prawa.

Specjaliści prowadzą zajęcia z: prawa administracyjnego, prawa konstytucyjnego, prawa cywilnego czy prawa karnego. Dobierają to słownictwo i terminologię tak, aby ta młodzież była zachęcona do pogłębienia wiedzy z danej gałęzi prawa, a nie zniechęcać się do tego, ponieważ nie rozumie danego sformułowania.

– zaznacza dr Marcin Kazimierczuk – koordynator projektu z Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

00:00 / 00:00

Inauguracja programu odbędzie się we wtorek (14.09) w Bartoszycach. Lekcje, tak w poprzednich edycjach przeprowadzone zostaną m.in.: w Olsztynie, Elblągu, Lidzbarku Warmińskim czy Ornecie. W tym roku z zajęć z prawnikami korzystać będą także licealiści z Braniewa i Pasłęka.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: P.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prawo, Liceum Ogólnokształcące
Senator Lidia Staroń wznawia walkę z lichwą. „Prawo powinno chronić najsłabszych”

Skutecznie uderzyć w lichwę chce senator Lidia Staroń, dlatego przygotowała i złożyła projekt nowelizacji ustawy dotyczącej lichwy. Obecnie maksymalna wysokość pozaodsetkowych kosztów, w wielu firmach udzielających...

Zamknij
RadioOlsztynTV