Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Program rewitalizacji Olsztyna przedłużony o kolejne lata. Inwestycje przynoszą mieszkańcom wymierne korzyści

Panorama Olsztyna. Fot. M. Lewiński

Radni Olsztyna podsumowali Miejski Program Rewitalizacji. Przyjęto go w 2016 roku, a podczas ostatniej sesji zdecydowano o przedłużeniu na kolejne 3 lata.

Istotnym elementem procesu rewitalizacji są działania prospołeczne. Robert Szewczyk, przewodniczący rady miasta i radny klubu koalicyjnego PO i Nowoczesnej, przyznaje, że każda z realizowanych inwestycji przyniosła mieszkańcom Olsztyna wielowymiarowe korzyści. Wśród nich wymienia m.in. budowę Łynostrady, przebudowę hali Urania, remonty kamienic, rewitalizację Parku Jakubowo, zakup autobusów, uruchomienie drugiej linii tramwajowej oraz modernizację olsztyńskich szkół.

00:00 / 00:00

Efektom Miejskiego Programy Rewitalizacji przyglądają się radni opozycji. Przewodniczący klubu PiS  Radosław Nojman przyznaje, że założenia programu są dobre, ale gorzej z wykonaniem. Jego zdaniem, powinna już ruszyć naprawa Łynostrady, a zastrzeżenia budzi adaptacja budynku przy ulicy Bałtyckiej na świetlicę terapii zajęciowej. Radni opozycji mają także obiekcje do budowy drugiej linii tramwajowej.

00:00 / 00:00

W skład obszaru objętego Miejskim Programem Rewitalizacji weszły w całości osiedla Zatorze, Śródmieście, Grunwaldzkie oraz częściowo osiedla Wojska Polskiego, Kętrzyńskiego, Kościuszki, Podgrodzie, Kormoran, Pojezierze i Nad Jeziorem Długim.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Chmielewska/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, radni
Dotarł do Olsztyna po prawie 2 tygodniach. Drugi z tureckich tramwajów czeka na odbiór techniczny i jazdy testowe

Do Olsztyna dotarł drugi z tureckich tramwajów Panorama, które są produkowane na specjalne zamówienie stolicy Warmii i Mazur. Pojazd w nocy przyjechał na lawecie. Jego transport...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV