Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dotarł do Olsztyna po prawie 2 tygodniach. Drugi z tureckich tramwajów czeka na odbiór techniczny i jazdy testowe

Tramwaj Panorama. Fot. UM Olsztyn

Do Olsztyna dotarł drugi z tureckich tramwajów Panorama, które są produkowane na specjalne zamówienie stolicy Warmii i Mazur. Pojazd w nocy przyjechał na lawecie.

Jego transport trwał ponad 10 dni, najpierw promem z Turcji do Włoch, a potem lawetą do Olsztyna. Ze względu na gabaryty, konwój mógł podróżować tylko w nocy i też nie najkrótszą możliwą trasą.

Na początku grudnia mają rozpocząć się odbiory techniczne pojazdów, które są już w bazie olsztyńskiego MPK. Zanim nowe tramwaje zabiorą pasażerów, będą musiały przejść jazdy testowe. Potrzebne jest także szkolenie motorniczych.

Tramwaje Panorama są dłuższe od jeżdżących po Olsztynie Solarisów Tramino. Pomieszczą minimum 210 pasażerów, z czego 40 na miejscach siedzących. Każdego kolejnego miesiąca aż do maja, do Olsztyna mają trafiać po 2 tureckie tramwaje. W sumie ma ich być 12.

 

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, Olsztyn, POJAZD, panorama
„Małe Guantanamo” na komendzie. Posłuchaj audycji Śliska Sprawa

Rozpoczął się proces 17 policjantów z Komendy Miejskiej w Olsztynie, którzy są oskarżeni o torturowanie przesłuchiwanych. Funkcjonariuszom przedstawiono w sumie 72 zarzuty, które dotyczą także przekroczenia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV